ROHAN CITY — I. ETAPA

Vítejte v nové čtvrti Rohan City. Jak bude vypadat?

Širší centrum Prahy bude jiné a s ním i tak tradiční čtvrť jako Karlín. Na dosud nevyužívaném a zanedbaném území Rohanského ostrova nejprve vyrostou bytové domy i dvě kancelářské budovy od proslulých architektů Evy Jiřičné a Jakuba Cíglera. Celkově se počítá s byty a pracovními místy pro jedenáct tisíc lidí.

Na karlínském brownfieldu o rozloze jedenadvaceti hektarů se začne stavět na jaře roku 2021. V první fázi Sekyra Group v lokalitě naproti karlínské Invalidovně vybuduje dva bytové domy, jež nabídnou 220 bytů. Doplní je 30 000 m² administrativních ploch ve dvou kancelářských budovách navržených architekty Evou Jiřičnou a Jakubem Cíglerem. Paralelně se k realizaci chystá druhá etapa výstavby v nejjižnější části území, která navazuje na River Gardens v Karlíně.

Vizualizace projektu Rohan City - I. etapa

Rohan City - I. etapa mapa

Stavební činnost se z jižního cípu následně přesune k předpolí Libeňského mostu. Pro třetí fázi se chystá samostatný architektonický workshop. Teprve na závěr se výstavba vrátí do srdce Rohanského ostrova k Invalidovně, kde novou čtvrť dotvoří multifunkční zástavba, pro niž je už nezbytný určitý pohyb lidí v lokalitě. Tou dobou už by také město mělo pokročit s revitalizací 25hektarového pásu pozemku mezi existující cyklostezkou a řekou. Ten se má po snížení nivelity proměnit v rozsáhlou celoměstsky významnou rekreační zónu.

Architektonická soutěž na II. etapu, z níž vyšli vítězně architekti Schindler Seko a dále Atelier bod, Loxia, Qarta Architektura a A.D.N.S. Production, řešila i možné začlenění budoucího mostu, který by měl propojit oblast Karlína s Holešovicemi v Praze 7, s nímž se počítá jako s dalším významným městotvorným prvkem v rozvojiširšího centra Prahy.

Revitalizace celého území je celkově rozdělena do pěti etap. Poslední by podle dnešních plánů měla být dokončena v horizontu 12 až 15 let, tedy do roku 2035. Bydlení a práci tu najde v součtu na 11 000 lidí. Celkový objem investice do Rohan City pravděpodobně přesáhne 15 miliard Kč.

BYTOVÉ DOMY

Riviéra Karlín

V prodeji

 
Diamanty Karlín

V prodeji

 

KANCELÁŘE

Rohan City - A1

Pronájem

Rohan City - A2

Pronájem

Fotogalerie

Údaje, vizualizace a jiná vyobrazení na webových stránkách a v dalších materiálech jsou pouze informativního a nezávazného charakteru, nepředstavují nabídku ani návrh na uzavření smlouvy. Vyhrazujeme si právo jejich změny. Aktuální a závazné údaje či smluvní podmínky Vám na vyžádání poskytneme v sídle společnosti. Při inzerci ceny či jejího zvýhodnění v rámci marketingové akce platí, že tato je platná vždy jen do vyprodání zásob nebo do ukončení akce.

Obsah webových stránek je chráněn autorským právem a jakékoli jeho užití včetně publikování nebo jiného šíření je bez našeho písemného souhlasu zakázáno.