ROHAN CITY – DIAMANTY KARLÍN

Představujeme Rohan City, bytové domy Diamanty Karlín

Diamanty jsou věčné. A teď můžete v jednom z nich dokonce i bydlet. Dvě bílé budovy s šedými meziokenními pruhy a žlutými stropy v lodžiích a nadpraží už na první pohled zaujmou netradičním řešením od světově proslulé architektky Evy Jiřičné. Díky netradičnímu pětiúhelníkovému půdorysu jsou atraktivní zvnějšku. A stejně působivé jsou díky citlivé práci se sklem a světlem i vnitřky domů. V kombinaci s duchem tradičního Karlína, skvělou dopravní dostupností, krásnými výhledy a množstvím zeleně okolo jde o stylové bydlení na ideálním místě.

ELITE BATH+KITCHEN Ikona odkazu
Diamanty Karlin

Pohledem architektů

„Z těchto bytů bude krásný výhled, a proto bylo důležité zabývat se myšlenkou, jak co nejvíce umožnit maximální kontakt s okolním světem a také s přírodou pomocí velkého množství otevřených lodžií a nízkých okenních parapetů. Tvar domu využívá lokálních podmínek tak, aby žádné byty nebyly orientované pouze na sever a aby si budovy vzájemně nestínily.“

Ing. arch. Eva Jiřičná
Ing. arch. Petr Vágner
AI – DESIGN

Jedinečná architektura

Na obou domech je patrný rukopis uznávané architektky a designérky Evy Jiřičné, členky Royal Academy of Arts, jejíž práce je ověnčená řadou úspěchů ve světě. Vašemu budoucímu bydlení dodá styl a jedinečnost nejen diamantový půdorys domů, ale i další poklad, který obě budovy skrývají uvnitř. Jsou jím originálně řešená schodiště, jimiž se stala práce Evy Jiřičné pověstná a ikonická. Díky nim nabídnou obě budovy neopakovatelnou atmosféru.

Diamanty Karlin

Světlo a prostor

K jednotlivým bytům v Diamantu se vychází po schodišti umístěném v atriu. Shora ho osvětluje přirozené denní světlo, které vytváří kvalitní vnitřní prostředí. Vnitřní prostory jsou vždy dostatečně světlé a přehledné. Díky tomu zde nenajdete žádná temná zákoutí, a budete se vždy cítit bezpečně. Samozřejmostí pro rezidenty jsou dva prostorné výtahy umožňující i stěhování větších břemen.

Výběr pro každého

Diamanty Karlín nabídnou v deseti nadzemních podlažích dohromady 102 bytových jednotek, ze kterých si vybere každý. Jejich velikost je totiž velmi variabilní. V nabídce jsou menší byty 1kk i nadstandardně velké luxusní rezidence s nádhernými výhledy
v nejvyšších patrech pro ty nejnáročnější. Ve třech podzemních podlažích jsou navržena parkovací stání pro auta a dále jsou zde umístěny sklepy pro všechny bytové jednotky. Pro větší pohodlí svých obyvatel domy disponují společnou
kolárnou a zázemím pro mytí kol, psů a terasového vybavení.

Ideální poloha

Jen málo současných rezidenčních projektů může s Diamanty Karlín soutěžit svou polohou. Projekt Rohan City oživí dosud nevyužívané území v tradiční čtvrti Karlína, jež nabízí bohaté společenské, kulturní i sportovní vyžití. Je to oblast, kterou si každý hned zamiluje. Velmi snadno přístupná veřejnou městskou dopravou, velice blízká centru města a přitom obklopena přírodou včetně nedaleké řeky. Je to ideální místo pro klidný a přitom aktivní život.

Soukromí zajištěno

Diamanty Karlín jsou pro větší bezpečnost situovány na zvýšených platformách. Standard bydlení zvyšuje i společná recepce, která zajistí pravidelnou kontrolu rezidenčních objektů. Součástí platformy je i společná zahrada s možností posezení a výhledem na řeku Vltavu. Byty v přízemí navíc mají k dispozici předzahrádku.

Rohan City
Diamanty Karlin

Uprostřed zeleně

Atmosféra Rohan City bude jedinečná. Vznikne na rozhraní Karlína, Invalidovny a Libně, rezidentům nabídne blízkost Vltavy, výhled na panorama Prahy i Pražský hrad a přitom všechny výhody centra metropole. Dosud zanedbané území se promění v zelený ostrov uzpůsobený pro život podle současných trendů. Pouhými bytovými domy a kancelářemi to přitom nekončí. Součástí Rohan City budou nové parky, pásy zeleně a další místa vybízející k piknikům, sportu i relaxaci.

Klid a aktivní odpočinek

Během příprav Rohan City myslíme na přirozené potřeby těch, kdo tu budou žít i pracovat. Hranice mezi zástavbou a přírodním parkem bude určena novou promenádou pro pěší, cyklisty i běžce. Její význam podpoří alej s krásnými výhledy na řeku. Mírně klesající svah k vodě nabízí příjemné posezení. Vrchní hrana promenády zároveň vytváří protipovodňovou bariéru.

Atraktivní prostředí

Uspořádání Rohan City vychází z původní zástavby Karlína. Základním kamenem návrhu je celoměstsky významný bulvár Rohanské nábřeží o šířce 40 m s jednotnou výškovou úrovní zástavby a obchodním parterem. Podél Rohanského nábřeží je navržená souvislá uliční fronta. Uzavřená zástavba se směrem k řece rozvolňuje a otevírá se výhledům do zeleně. Uzavření bloků podél Rohanského nábřeží izoluje byty od hluku z ulice.

Vybavenost okolí

Kromě skvělé dopravní dostupnosti a občanské vybavenosti tradičního Karlína vzniknou v jednom z Diamantů i dvě komerční jednotky, které nabídnou rezidentům další zajímavé služby. Přesně podle filozofie projektu Rohan City, že kvalitu uličních prostranství předurčují partery budov, protože jen tak mohou vzniknout atraktivní ulice pro opravdový život. V těsné blízkosti domů se navíc nachází i dětské hřiště, které navazuje na plánovanou cyklostezku.

Ekologicky a šetrně

Diamanty Karlín byly navrženy s ohledem na ekologii, udržitelný rozvoj a minimalizaci energetické náročnosti. Kvalitní zateplení obvodových konstrukcí je dokonce nad rámec požadavku normy. Společné zelené plochy jsou zavlažovány dešťovou vodou z akumulačních nádrží. Všechny nabízené byty mají minimalizované provozní náklady a přitom nabízejí vysoký komfort bydlení, ideální vnitřní mikroklima a účelně navržené dispozice. Budovy mají průkaz energetické náročnosti B, jsou tedy velmi úsporné.

Rohan City

Exkluzivní nabídka koupelen a kuchyní od ELITE BATH+KITCHEN

Společnost Sekyra Group navázala spolupráci se společností ELITE BATH+KITCHEN, která se dlouhá léta úspěšně zabývá prémiovým řešením koupelen a kuchyní. Odborníci z ELITE BATH+KITCHEN budou klientům projektu Diamanty Karlín navrhovat kuchyně a koupelny přímo na míru. Více informací zde

Interiér Diamanty Karlín
Diamanty Karlín exteriér

Údaje, vizualizace a jiná vyobrazení na webových stránkách a v dalších materiálech jsou pouze informativního a nezávazného charakteru, nepředstavují nabídku ani návrh na uzavření smlouvy. Vyhrazujeme si právo jejich změny. Aktuální a závazné údaje či smluvní podmínky Vám na vyžádání poskytneme v sídle společnosti. Při inzerci ceny či jejího zvýhodnění v rámci marketingové akce platí, že tato je platná vždy jen do vyprodání zásob nebo do ukončení akce.

Obsah webových stránek je chráněn autorským právem a jakékoli jeho užití včetně publikování nebo jiného šíření je bez našeho písemného souhlasu zakázáno.