Smíchov City získal prestižní cenu Asociace pro urbanismus a územní plánování
Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR udělila Smíchov City za urbanistickou studii prestižní cenu. Projekt byl zároveň nominován na titul Urbanistický projekt roku 2024. Smíchov City, který představuje největší urbanizaci v centrální Praze od vzniku Vinohrad, uspěl v konkurenci 14 přihlášených urbanistických projektů z celé České republiky. Mezi nimi figuroval i další počin společnosti Sekyra Group – Rohan City. I ten byl nominován na titul Urbanistický projekt roku 2024.
„Smíchov City je pro mnohé z nás v Sekyra Group projektem, který je součástí našich životů již 21 let a pravděpodobně ještě dalších devět, deset let bude, než ho dokončíme. Ocenění si proto moc vážíme, je to velké uznání našeho úsilí,“ uvedl při slavnostním udílení cen Leoš Anderle, výkonný ředitel společnosti Sekyra Group. Připomněl též, že do rozvoje smíchovského brownfieldu bude celkem investováno 50 miliard korun, z toho 35 miliard půjde ze soukromých zdrojů, zbylých 15 miliard z veřejných zdrojů. Ty budou investovány do souvisejících infrastrukturálních staveb, které zahrnují modernizaci železniční stanice a výstavbu dopravního terminálu včetně velkokapacitního parkovacího domu. Plánovaná je též realizace spádové základní školy.
Projekt Smíchov City tvoří dvě části, a to Sever s převažující bytovou funkcí a Jih, představující moderní komerční distrikt. Čtvrť Smíchov City po dokončení nabídne práci, bydlení, služby a veškerou občanskou vybavenost, a to vše v komfortní dostupnosti. Nedílnou součástí bude i příjemný veřejný prostor. Rušný Smíchov získá nová klidná místa, vhodná pro piknik i relaxaci. Celkově na Smíchově přibydou více než dva hektary zelených ploch. Aby byla zaručena diverzita celé čtvrti, bylo pro návrh prvních tří etap vybráno v mezinárodních architektonických soutěžích 21 studií z České republiky i ze zahraničí, která se nyní podílejí na projektu.
Vyhlášení prestižních titulů a cen v již 10. ročníku soutěžní přehlídky Urbanistický projekt roku pořádala Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, Asociací pro urbanismus a územní plánování ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Českým svazem stavebních inženýrů.