SMíCHOV CITY — SEVER

Tradice a budoucnost

Smíchov je tradiční pražská čtvrť s bohatou historií. Ze severní části sousedí s nád­her­nou Malou Stranou, přes řeku je památný Vyšehrad. V 19. století se stal Smíchov epicentrem vznikajícího průmyslu. Ve svém srdci má důležitý dopravní uzel Prahy, smíchovské nádraží. Díky projektu Smíchov City, který citlivě zaplní plochy uvolněné železnicí, čeká dosud nevyužívané území zajímavá budoucnost.

Jde o největší projekt v moderních dějinách Prahy a plán na Smíchov City sklidil po­zi­tiv­ní ohlasy i od komisařů UNESCO, kteří ocenili, že nová zástavba nijak nenaruší světové památkové dědictví.

Smíchov City - vizualizace projektu

Smíchov City - vizualizace projektu

Severní etapa

První fáze výstavby Smíchov City, která nabídne výrazně převažující podíl bydlení a 500 pracovních míst, začala v srpnu 2020 v severní části projektu. Tato lukrativní lokalita nabídne na 55 tisících m² byty, kanceláře a funkční parter s rozvíjejícím se množstvím služeb, restaurací a obchodů včetně supermarketu.

U náměstí Na Knížecí vyrostou dva typické městské domovní obytné bloky, které nabídnou 405 bytů. Doplní je 8 000 m² administrativních ploch a cca 6 300 m² obchodních ploch v 45 nebytových jednotkách. Domovní bloky jsou dále rozděleny na jednotlivé bytové domy. 195 bytových jednotek v prvním bloku SM2 je v prodeji od jara 2020. Čistě rezidenční blok SM3 bude disponovat 210 byty, zčásti k pronájmu. Na Smíchově vzniká skutečná čtvrť se vším všudy, jejíž nedílnou součástí bude i příjemný veřejný prostor.

Různorodost a přirozenost

Žádná jednotvárná architektura. Každý z domů se odliší nejen typologií, ale i po­do­bou. Kvůli dosažení skutečné atmosféry rostlého města a vnitřní různorodosti nové čtvrti Smíchov City–Sever se na její podobě podílí celá řada tuzemských i zah­ra­nič­ních architektů hned ze sedmi renomovaných ateliérů. Rozdílné přístupy i řešení budov jsou zárukou, že nová smíchovská zástavba bude vynikat pestrostí a je­di­neč­nos­tí. Naším cílem bylo dosáhnout přirozené vzhledové rozmanitosti rostlého města.

Přední architekti

O podobu Smíchov City–Sever a design jednotlivých domů se postarala uznávaná studia, která zvítězila v nezávislé mezinárodní architektonické soutěži. Autorem urbanismu a nárožní administrativní budovy Na Knížecí je studio A69 – architekti. Budoucí rezidenti budou bydlet v domech navržených architektonickými studii Kuba & Pilař architekti, Haascookzemmrich STUDIO 2050, Chalupa architekti, LÁBUS AA – Architektonický, D3A nebo Projektil.

Po čtvrti budoucnosti Smíchov City se můžete projít už dnes ve virtuální procházce zde:

Smíchov City - vizualizace projektu

Smíchov City - mapa projektu

Ideální poloha

Tradiční Smíchov je oblíbenou a frekventovanou pražskou čtvrtí uzpůsobenou kaž­do­den­ní­mu životu, zábavě i práci. Historické centrum Prahy je v těsné blízkosti. Au­to­bus­ové i vlakové nádraží je téměř za rohem a letiště Václava Havla je vzdálené jen ne­ce­lou půlhodinu. Smíchov City–Sever nabízí i skvělou dostupnost autem, přímé na­po­je­ní na městský okruh, stejně jako veškerou městskou hromadnou dopravu. Dos­tup­nost ještě více zlepší postavení nového dopravního uzlu či plánovaný nový ter­mi­nál smíchovského nádraží.

Město krátkých vzdáleností

Ve Smíchov City najdou jeho obyvatelé na jednom místě vše, co potřebují ke spokojenému životu: moderní bydlení, nabídku pracovních příležitostí, obchody, restaurace, služby, občanskou vybavenost, jako například školu, lékařskou péči, možnosti kulturního i sportovního vyžití i zelené plochy k relaxaci.

Klidné místo plné zeleně

Rušný Smíchov získá nová klidná místa vhodná pro piknik i relaxaci. Aleje stromů nabídnou průhledy na Pražský hrad, zlíchovský kostelík nebo Vyšehrad, a to vše kou­sek od Vltavy. Na Smíchově přibydou dva hektary zelených ploch, rezidenční část totiž doplní park o rozloze přibližně 14 000 m2, který se svou výměrou přibližuje Vald­štejn­ské zahradě. Znovu se tak obnoví spojení mezi nábřežím Vltavy a okolními kop­ci. Smíchov City bude multifunkční území plné zeleně a života.

Předpokládané dokončení výstavby

Přípravy a projektování Smíchov City trvaly patnáct let a významně se do nich svými podněty v rámci participace zapojila i veřejnost. Dokončení první fáze Smíchov City–Sever je naplánováno na rok 2022.

Smíchov City - lokalita

BYTOVÉ DOMY

Smíchov City - SM2

K prodeji

Smíchov City - SM3

V přípravě

 

KANCELáŘE

Smíchov City - SM1

Pronájem

Údaje, vizualizace a jiná vyobrazení na webových stránkách a v dalších materiálech jsou pouze informativního a nezávazného charakteru, nepředstavují nabídku ani návrh na uzavření smlouvy. Vyhrazujeme si právo jejich změny. Aktuální a závazné údaje či smluvní podmínky Vám na vyžádání poskytneme v sídle společnosti. Při inzerci ceny či jejího zvýhodnění v rámci marketingové akce platí, že tato je platná vždy jen do vyprodání zásob nebo do ukončení akce.

Obsah webových stránek je chráněn autorským právem a jakékoli jeho užití včetně publikování nebo jiného šíření je bez našeho písemného souhlasu zakázáno.